Enes Şahin
bir şey anlamaya veya öğrenmeye geldiysen gidebilirsin. burada kendi kendime takılıyorum.

Kütüphane Geceleri

kütühaneden fotoğraf 4
kütühaneden fotoğraf 4 enes şahin

başlık ‘pavyon geceleri’ gibi çarpıcı bir şey olsun istemiştim; olmamış. ama eminim ki fotoğraf ile dikkatinizi çekmeyi başardım.

 

yıl 19 sanırım , yer cemil meriç kütüphanesi. o zamanlar ‘reis !’ , millet kıraathaneleri açıyordu ve bizim okulun karşısındaki kütüphaneyi kıraathaneye çevirdiler(hayır okey ve oralet olmayandan).

 

evde sürekli sıkıntılar vardı, ders çalışamıyordum, misafir bolluğuydu, falandı filandı … neyse işte dedik ki hani yks eyv ama bari dönem derslerini halledelim. geceleri kalmaya başladık. hem kütüphane sakindi, hem okul hemen karşısı olduğu için sabahlayıp okula geçerdik. günde 2-3 saat uykuyla ayakta durduğumuzdan e tabi bazen arada kestirmek gerekiyordu . güvenlik abi sağolsun ‘abi şu saatte beni uyandır’ diyince bir dakika bile gecikmezdi. ha biraz söverdi uyandırırken ama sağolsun kral adamdı. bir de saat 12 gibi herkes kütüphaneden kaçar bi tek bizim okul kalırdı.

 

ama hiç unutmam bi çocuk vardı gece 2 de evine gidip , sabah 7 de geri gelir tüm günü kütüphanede geçirirdi. valla helal olsun.

 

evet bu fotoğraflar da kütüphanede kaldığımız dönemlerden çekilmiş kareler.

 

,

bu da örtünmüş hali

 

 

bunlar da diğer sabahlay(amayan)lar. bu arada soldaki yılmaz, hiç sevmem. baloda seni dövmediğime çok pişmanım.

Share

sahinyghs

Ben Enes Şahin, yazılımcı sayılırım. Dünyadaki tanıdığım en zeki insan kendim. Lakabım anlayacağınız üzere "3 harfli" dir. İnsanlar beni en ufak anlayabilirse dünya çok harika bir yer olacak. -Sir Enes Şahin, Bordeaux 1879.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.