Kütüphane Geceleri

başlık ‘pavyon geceleri’ gibi çarpıcı bir şey olsun istemiştim; olmamış. ama eminim ki fotoğraf ile dikkatinizi çekmeyi başardım.

yıl 19 sanırım , yer cemil meriç kütüphanesi. o zamanlar ‘reis !’ , millet kıraathaneleri açıyordu ve bizim okulun karşısındaki kütüphaneyi kıraathaneye çevirdiler(hayır okey ve oralet olmayandan).

evde sürekli sıkıntılar vardı, ders çalışamıyordum, misafir bolluğuydu, falandı filandı … neyse işte dedik ki hani yks eyv ama bari dönem derslerini halledelim. geceleri kalmaya başladık. hem kütüphane sakindi, hem okul hemen karşısı olduğu için sabahlayıp okula geçerdik. günde 2-3 saat uykuyla ayakta durduğumuzdan e tabi bazen arada kestirmek gerekiyordu . güvenlik abi sağolsun ‘abi şu saatte beni uyandır’ diyince bir dakika bile gecikmezdi. ha biraz söverdi uyandırırken ama sağolsun kral adamdı. bir de saat 12 gibi herkes kütüphaneden kaçar bi tek bizim okul kalırdı.

ama hiç unutmam bi çocuk vardı gece 2 de evine gidip , sabah 7 de geri gelir tüm günü kütüphanede geçirirdi. valla helal olsun.

evet bu fotoğraflar da kütüphanede kaldığımız dönemlerden çekilmiş kareler.

,

bu da örtünmüş hali

bunlar da diğer sabahlay(amayan)lar. bu arada soldaki yılmaz, hiç sevmem. baloda seni dövmediğime çok pişmanım.

Yorum Bırak

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.