Ego

beni hiç tanımayıp şu yazılarıma göre değerlendiren varsa;

bayadır sosyal medyaya uğramıyorum buraya da. günlerimi ilginçleştirmeye çalıştım, başardım da ama can sıkıntımı gidermedi. can sıkıntısı doğru bir söylem mi bilmiyorum ama işte yapmak istediğim olmadı. bende durum tiktok senaryoları gibi. ben de yine buraya geldim ve yazıyorum işte.

bu arada o kendini bilen orosp* çocuğu sana da selamlar. blogumun en sıkı takipçisi sensin sanırım. haydi egoma sponsor ol.

bakmayın burada derbeder, ölmüş, bitmiş, karamsar, batsın bu dünyacı olduğuma. ben burada yazdıklarımın aksine “aşırı egolu biriyimdir. kimse kibrimden öte yol gidemez. egom sayesinde kimi zaman kendimi göklere çıkartırım.”

diye söyler ve söylemeye devam ediyor birçok kişi. bir zamanlar herkesten bunu duyuyordum ve başta yusuf hoca -saygılar açık açık söylemişti. önceleri böyle bir özelliğe sahip olup olmadığımı sorgulamadan inanmış ve kendi kendime kızmıştım, “şerefsiz enes, evladım şimdiye kadar girdiğin tüm kavgalar egolu ve kendini beğenmişlere haddini bildirmek içindi. şimdi sen de onlardan biri olmuşsun.” demiştim kendime. ama sonraları hoşuma gitmişti. egolu olmak değil, herkesin öyle düşünüyor olması.

6-7 yıl önce sagopayı baya dinlerdim ve bir şarkısında “haydi egoma sponsor ol” diye bir söz geçerdi. tabi o zamanki akılla, sagopa bir numaralı şair, yazar, isanın oğlu gibisinden düşünüldüğü için sözlerinin hepsini anlamlandırmaya çalışır, bulamazsam götümden anlam uydururdum. ama bunu bir türlü anlayamıyordum. bu sözü anladığım zaman sagopanın şarkılarını artık kuru bir gürültü olarak görüyordum ama içimden vay amk dedim. cidden çok zekice bir söylemdi.

çünkü bir kişi bana gelip demişti ki: sen çok egolusun. eyvallah demiştim. sonrasında herkes benimle en ufak iletişimlerinde bunu dile getiriyorlardı ve istemsiz bir şekilde yayılıyordu. örneğin bir konu esnasında “ben öyle düşünmüyorum” dediğimde “aha egolu yine bir şeylere muhalif” derlerdi ve bu sayede o ortamda bulunup egolu olmadığumı bilmeyen kalmazdı.

yani demeye çalıştığım; insanlar bana egolu derken bana hakaret etmiş olmuyorlar, sadece egoma sponsor oluyorlardı.

ki hiç düşünmezlerdi ki egolu adam kendine egolu dedirteceğini.

sanırım beni kast sistemindeki halktan yana burjuvazi görüyorlardı.

21 temmuzda site rekor ziyaretçi almış. bunun birkaç açıklaması olabilir:

1-hanginiz benimle taşak geçmek amaçlı siteden bilgi topladı?

2-hanginiz site adresini 20₺ eskort diye erkekler tuvaletine yazdı?

Yorum Bırak

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.