Degekeo

bu bir pink floyd albüm kapağı değildir
sıcak para endişesi hiç değildir

bu hayatta öyle çok kişinin doğum gününü kutlamam, bilmediğim çok nadirdir ama genelde bilsem de kutlamam. niyeyse bir insanın bu dünya’ya gelişini kutlamak biraz saçma gelir bana ama bazen insan çevresindekiler için değişmeli (kısa süreli de olsa). mesela bu yazıyı yazmak için bu cümleden itibaren tüm marjinalliğimi bir kenara atacağım, doğum günü kutlamanın mantıksızlığı hakkında düşünmeyeceğim bile. bu yazının sonuna kadar klasik bir insanmış gibi davranacağım ışıl’ın hatrına.

ne zaman tanıştığımızdan başlayalım, sene 2019 ebu cehil (ben) ve yaban (cemil) bir öğlen arası yine konsey buluşmasına hazırlanırken bir baktım yaban’ın arkasında biri emekliyor, tam yaban’a “bu niye emekliyor? ” diye soracaktım ki anladım, boyu o kadarmış.

o günden sonra nedense hep beraberdik yani, genelde aynı paketten dumanlanır, aynı şişeden su içer, bir patatesli böreği bölüşürdük. hatta bir keresinde aromatik bitkiler müzesine gitmiştik, beleş tütün koymuşlardı a* salakları. tütün demişken, adnan abi de çok severdi ışıl’ı ahah.

velhasıl işte, sınıflandırma farkımdan kaynaklı “arkadaşım” statüsündeki nadir insanlardan biridir kendisi, doğum günüydü dün, kendi eskişarda olmasından kaynaklı çok oldu yüzünü görmedik. kendisinden bahsedecek olursak : cevabını alamayacağı soruları sormayı çok severdi.

spesifikleştirmeyi sevmediğimden kaynaklı burada kesiyorum, detaylar aşağıdadır.

girişimci pozu

soldaki batudur, sağdaki yaban, fotoğrafı çeken de yunus.

doğum günün kutlu olsun ışıl, nice mutlu senelerin olsun.

Yorum Bırak

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.