Enes Şahin
bir şey anlamaya veya öğrenmeye geldiysen gidebilirsin. burada kendi kendime takılıyorum.

Hatay Kart

allahın verdiği, allah’a inanmıyorsa evrimin homo sapienslere verdiği düşünme yetkisini “nasıl kullanmayabiliriz?” adlı çalışma

 

yahu kardeşim napayım şimdi ben kalkıp hepinize bir bir küfür mü edeyim? yapacağınız işin gelmişine geçmişine mi saydırayım. neymiş efendim otobüse binmek istiyorsak kart çıkarmamız gerekiyormuş. ulan zaten ayda yılda bir otobüse binen birisiyim. gideceğim yere ya arabayla giderim ya yürüyerek. bu am*na kodumun şehirinin si*ik yollarında böbrek taşı düşürme meraklısı değilim.

 

be am*na kodumun ilkelleri, madem kendinize ait kart çıkartacak kadar prestij ve zekanız var; azıcık da “nasıl dolum yapacağız?” konusuna biraz atp harcasaydınız. ulan dolum yapmam için kalkıp köprüye gideceksem ne anlamı kalır otobüse binmemin? lan otobüs kullanmadan köprüye gidebiliyorsam niye kart çıkarayım?

 

ya sizin ben topunuzu üst üste koyayım. yarım saat dolum noktası aradıktan sonra bulamayıp yine yürümeye koyuldum. allahın mezarlığının karşısındaki tek sigara satan bakkalda dolum yapılır yazıyor.

 

siz bir bok yapmayın efenim. size ne nakit binince fazladan vereceksem? öğrenci olduğum halde uğraşmamak için düz kart çıkardım zaten. benim sinirimin sonunu sorgulamayın. eski başkanlarınıza sorarsanız vali göbeğinde geçirdiğim lafları hatırlatsınlar. yeminle makam odanıza gider söver çıkarım. düşünce ifadesi suçundan pek yatmayız nasıl olsa.

 

bir tek allaha boyun eğerim lan ben.

 

(bu arada evrim din ile çatışmaz ama konumuz değil)

Share

sahinyghs

Ben Enes Şahin, yazılımcı sayılırım. Dünyadaki tanıdığım en zeki insan kendim. Lakabım anlayacağınız üzere "3 harfli" dir. İnsanlar beni en ufak anlayabilirse dünya çok harika bir yer olacak. -Sir Enes Şahin, Bordeaux 1879.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.