Antalya Tavla Turnuvası | Fatih Bukan

Fatih Bukan

Bu sefer ana konu Fatih Bukan…

Arkadaşlar son zamanlarda tarafıma sık sorulan bir soru var “Neden Antalya tavla turnuvası artık yapılmıyor?” bu soruya net bir cevap vermek ve açıklama yapmak için bu yazıyı yazma gereksinimi duydum.

Kısaca cevap: son 3 yılın üst üste ezici şampiyonu Fatih Bukan olması sebebiyle katılımcı sayımız çok azaldı ve ardından pandeminin de çıkması ile beraber hevesimiz kalmadı. Bu sebeple 2019’dan sonra bu organizasyona bir son verdik.

Antalya Tavla Turnuvası

Bizler PR çalışması yapan ve yaptıran adamlar değiliz. Kendi çapımızda hayattan en yüksek verimi alacak şekilde yaşarız ve yaşıyoruz da. Antalya Tavla Turnuvası tarafımca 2015 yılından itibaren tarafımca düzenlenen Türkiye’nin dört bir yanından gelen usta oyuncuların katıldığı bir organizasyon ve son 3 yılında hep aynı kişi şampiyon oluyor : Fatih Bukan. Her seferinde kazandığı ödülü ile bizlere de bir şeyler ısmarlamaktan asla geri durmuyor.

Fatih abim sadece tavlası veya attığı 3-1 zarı ile meşhur değildir. Fatih Bukan ünlü bir polistir. Şimdi diyeceksiniz ki “Ünlü polis mi olur?” haklısınız ama bal gibi de olur. Beyoğlu’nda onu tanımayan tek kişi varsa zaten o da tanınmıyordur. Show haberler, a haberler hep peşinden koşmuştur ve koşmaktadır. Hatta bilmem bilir misiniz? Beyoğlu’nun En Güzel Abisi kitabına da kendisinin konu olduğu söylentileri de mevcuttur ancak mütevazı kişiliğinden dolayı böyle bir soru yöneltildiğinde herhangi bir cevap vermemektedir.

Fatih Bukan | Antalya Tavla Turnuvası

Şu yakışıklılığa bak Fatih abim be.

El elden üstündür diye bir laf vardır. Normalde bu sözü her zaman kullanırım ve arkasındayım. Ancak tavla konusunda Fatih abi varsa bu söz anlamını yitirir. Eğer bir gün Fatih abiyle tavla oynamaya karar verip; onu Google’dan araştırırsanız ve bu yazıya denk gelirseniz şu lafı aklınızdan asla çıkarmayın :

Yenilmek de bir erdemdir. Rakibim Fatih Bukan ise bir onurdur.

Merak etmeyin, kendisi gurur ve onur konusunda dikkatli bir adamdır, sizin o 1 oyunu almanıza izin verir. Ama iddialı konuşur, artistlik yaparsanız eyvah! yandınız. O zaman 3 marsla oyunu kapatır; bir daha sizinle aynı tavla başına oturmaz bile. Geçmişler olsun.

Velhasıl kelam, Antalya Tavla Turnuvası 2019 itibarı ile yapılmamaktadır. Onun tek, tanınmış ve tanınacak lideri Fatih Bukan‘dır. O kadar.

Fatih Abime saygı ve sevgilerimle…

Yorum Bırak

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.