Antalya Tavla Turnuvası | Fatih Bukan

Fatih Bukan

Bu sefer ana konu Fatih Bukan…

Bilmediğiniz üzere, ben aynı zamanda birçok işle meşgul olacak kapasiteye sahibim ve yapıyorum. Belki de benim hiç Antalya’ya gitmediğimi düşünüyorsunuz ancak ben Antalya’nın valisinden bile üstünüm. Neyse kendimi değil Fatih Bukan‘ı övmeye geldim buraya.

Antalya Tavla Turnuvası

Bizler PR çalışması yapan ve yaptıran adamlar değiliz. Kendi çapımızda hayattan en yüksek verimi alacak şekilde yaşarız ve yaşıyoruz da. Mesela hiç Antalya Tavla Turnuvası diye bir şey duydunuz mu? Muhtemelen hayır. Ben 2003 yılından beri Antalya Tavla Turnuvası‘nı düzenlemekteyim ve son 7 yıldır hep aynı kişi şampiyon oluyor : Fatih Bukan. Bu adam tavla konusunda bir dahi, yenilemez, farkına varılamaz bir şey. Tavla; satrançtan daha zor bir oyundur. Kazanman sadece taktik ve zekana değil aynı zamanda şansına da bağlıdır. Fatih abi ise hep şanslı, zeki ve çevik.

 

Çevik demişken, Fatih Bukan ünlü bir polistir. Şimdi diyeceksiniz ki “Ünlü polis mi olur?” haklısınız ama bal gibi de olur. Beyoğlu’nda onu tanımayan tek kişi varsa zaten o da tanınmıyordur. Show haberler, a haberler hep peşinden koşmuştur ve koşmaktadır. Hatta bilmem bilir misiniz? Beyoğlu’nun En Güzel Abisi kitabına da kendisinin konu olduğu söylentileri de mevcuttur ancak mütevazı kişiliğinden dolayı böyle bir soru yöneltildiğinde herhangi bir cevap vermemektedir.

 

Fatih Bukan | Antalya Tavla Turnuvası

Benim de onun hakkında bazı fikirlerim bulunmakta, mesela onu Esnaf Ocakları Tavlalar Genel Kurulu Başkanı olarak fahri üye yapmayı düşünüyorum.

El elden üstündür diye bir laf vardır. Normalde bu sözü her zaman kullanırım ve arkasındayım. Ancak tavla konusunda Fatih abi varsa bu söz anlamını yitirir. Eğer bir gün Fatih abiyle tavla oynamaya karar verip; onu Google’dan araştırırsanız ve bu yazıya denk gelirseniz şu lafı aklınızdan asla çıkarmayın :

Evet yenileceğim, ama şerefim ve gururum hatırına sadece bir oyun alacağım.

Merak etmeyin, kendisi gurur ve onur konusunda dikkatli bir adamdır, sizin o 1 oyunu almanıza izin verir. Ama iddialı konuşur, artistlik yaparsanız eyvah! yandınız. O zaman 3 marsla oyunu kapatır; bir daha sizinle aynı tavla başına oturmaz bile. Geçmişler olsun.

Velhasıl kelam, Antalya Tavla Turnuvası bugünden sonra yapılmayacaktır. Onun tek, tanınmış ve tanınacak lideri Fatih Bukan‘dır. O kadar.

 

Hadi selametle

Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.