Baş Ağrısı

yaklaşık 4 gündür başım inanılmaz derecede ağrıyor. uyuyamıyorum, hareket ettikçe ağırdığından hareketlerimi en aza indirgedim, ulan süspansiyon taktırmış gibi yürüyorum. geçen gün maskeme sinek girmişti ve bir an burnumda hissetmiştim bu da tedirginlik yarattı. hastaneleri de pek sevmem bugün boş vaktim vardı acile gideyim dedim. neyse geçtim bahsettim, kimlik ver, kağıt al, ordan yan binaya geç, sende sıkıntı olabilir merkez acile geç falan filan derken bulduk işte bir yer. doktor geldi. anlattım derdimi. “bir şey yoktur ağrı kesici vereyim” dedi. “4 gündür baya  aldım bir boka yaramıyor” dedim. “istirahat et o zaman” dedi. ‘baş ağrısından uyuyamıyorum’ kısmını göz önünde bulundurursak ironi yapmış olabilir. neyse dedim ki “burnuma bir sinek teması olabilir”, “bu anatomik olarak mümkün değil” dedi.

e amınakoyim nemrut nasıl öldü o zaman ? eyvallah dedim çıktım.

 

derken aklıma bir hikaye geldi.

 

evsizin biri otoban kenarında bir gün boğma rakı içiyormuş. bi süre sonra sızıp kalmış. yoldan geçen bir tırcı “tramessi” diye düşünüp işini halletmiş ve yanına para bırakıp çıkıp gitmiş. adam sabah uyanmış; yanında para da var çok da bağını düşünmemiş. markete gidip bir daha boğma rakı almış. gece yine aynı mevzu. sabah uyanmış yine yanında para. gitmiş bir daha boğma rakı almış. gece tabi aynı olay. sonraki gün adam markete yine gitmiş. kasiyer “boğma mı vereyim abi?” diyince adam : “bu sefer şarap ver, boğma bende göt ağrısı yapıyor.”

Yorum Bırak

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.