Açılış Yazısı

merhaba , bir zamanlar birçok blogdu siteydi uygulamaydı işi yapmıştım. onlarca kişiye site açtım , yüzlercesine uygulama hazırladım ama kendime bi bok yapmadım. bir süre bu işlere ara verdikten sonra tekrar başladım(ilerde mesleğim olacağı için :)). sonra dedim ki ”neden benim bir blogum yok?” cevabım hazırdı ”beni kim niye okusun?” mantıklı bir gerekçeydi ama üstünde biraz düşününce bu cevap blogumu açma nedenim oldu. şimdi diyeceksin ”nası yani?”. evet hemen açıklıyorum. önce cevabı inceleyelim ;

”beni kim niye okusun?”

cümlede soru amaçlı 2 kelime var : kim ve niye .

cümleyi sorarken kim’i vurgulayarak sorarsaydım siteyi açmazdım çünkü cevabım ‘hiçkimse’ olurdu -ki uzun bir süre böyleydi.

ama cümleyi daha sonra kendime ‘niye’ olarak sordum. sonra bu, bana şu soruyu getirdi : ‘mantıklı şeyler yazarsam niye okumasınlar?’ şaka lan öyle demedim. dedim ki ‘niye açmayayım?’

benim için buydu işte ‘why?’ sorusuna ‘why not?’ der yaparım. bi de hiç mantıklı şeyler yazmayacağım. içimden ne gelirse , kafam neye eserse o, kendi kendime felsefi beyin fırtınaları , şiirlerim yani sizin tabirinizle ‘saçmalıklarım’. çünkü okunmak gibi bir derdim yok. benim derdim yazmak ile.

açılış yazımı güzel bir cümle ile bitiriyorum

-beni tanıyan biri ”yine mi a*k?” diyecek ama evet yine a*k-

yazmasaydım çıldıracaktım

Yorum Bırak

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.