Yesemek Açık Hava Müzesi ve 4000 Yıllık Rezidans

valla hacılar buraya bir ton yazı yazardım da google da sıralama almak gibi bir amacım yok. zaten amcalar yazmış güzel güzel okuyun.

ha yaz bir şeyler diyorsan:

entel dayı, Yasir geldi. “sikenderun mu antep mi ?” dedi. elbette ki antep dedim çünkü çok corona vakası varmış belki nasiplenirdik. neyse, ortak ilgi alanımız çoktur dayımla örneğin :

-heykel, resim, gezmek, yemek (et)

neyse.

yesemek, “tarihteki ilk heykel atölyesi. hani düşünsene dünyanın ilk heykelini yapmayı bırak onu yapmayı öğreten bir yer kuruyorsun ta 4bin500 yıl önce. sonra bakıyorsun halkta bu heykelleri anlayacak vizyon yok sağlam güzel şeyleri alıyon hop kaçıyon atinaya. e ağır ve kocaman olanlar var. amaan kalsın torunlar bizi bi bok sansın diye bırakıyorlar” diye düşünüyorum.

Bazı random kareler :

Bir de hatıram olsun dedim sfensk abim ile :

Bu da 4000 yıl önce bilmemne dayının yaptırdığı rezidanstan duş alanı. o zamanlar böyle bir şeyin düşünülmesi ilginç. gayet güzel ama sanırım etrafını çevirmeyi unutmuşlar. ha belki kralımız fantezicidir. bilemeyiz

Gezerken 3 defa tesadüfen karşılaştığımız ve sonrasında bize yemek ısmarlayan Ulvi abiye de teşekkürlerimi iletiyorum.

Aşağıdaki heykel Ateşli abimiz Emrah Ateşli’ye ait. Hatay ve çevre illerinde, Istanbul’da, Edirne’de, Bolu’da ve Türkiye’nin birçok yerinde heykellerine rastlamanız mümkündür. hatta herhangi birine denk gelip ona gönderirseniz çok sevinir. ahanda instasını buraya bırakıyorum : instagram.com/emrahatesli

Yorum Bırak

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.