timurun sol daşşağı

Timur’un Sol Billuru

bir önceki yazıda ‘çekik gözlü’ arkadaşlardan bahsettik. bayadır fotoğraf hikayesi de atmıyordum.

 

fotoğrafta ağzıma yemek sıkıştıran kurban, nam-ı değer timurun sol daşşağı. neden böyle bir lakabı var? ordan başlayalım. lise 2 yiz sanırım. osmanlı falan işte. ankara savaşıydı yanılmıyorsam yıldırım beyazidle timurun savaşı. her neyse tarihçi yunus hoca-çok hakikatli adamdır- anlatıyor işte. sınıfın geneli de tabii istemsiz bir çekim gücüyle , belli etmeksizin beyazidin tarafında. bu kurban da çekik gözlü milliyetçiliği yapacağı tuttu , 30 yıldır derste soru sormayan kişi kalktı hocayla tarih kapışıyor. tabi biz şaşırdık arka köşedeyim zaten çekirdek kolayı açtık izliyoruz. derken hoca çaktı bunun amacı ders değil boş iş. ‘yav banane ölmüş gitmiş ikisi sen timurun sol daşşağı mısın bu kadar savunuyorsun?’ dedi. ve bizce kabul gördü.

 

her neyse fotoğraf 2018 ocaktan. türkiyeye gitmeden 3-4 gün önce. son okula gittiğim gündü eve döndüm vurdum kafayı uyudum , uyandım bizim ahmet kafamda dikilmiş ‘kalk lan bi yere gidiyoz’ diyerekten kaldırdı. sağolsun arkadaşlar bir sürpriz yapmışlardı. yemek başlamadan da kurban bana yedirmeyi teklif etti oradan hakim deklanşöre bastı ve şaaaaaak. fotoğraf neden bu kadar kalitesiz ve neden ben yeni atanmış öğretmen gibi giyinmişim bir fikrim yok.

 

bu arada bu , peygamber soyundan, ikamesinde seyyid yazar. ama tanısanız peygamber soyundan gelmesi gereken son kişi odur.

Yorum Bırak

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.