balkon 2

Halamın Balkonu ve Ay

yine gece ve yine ben bir şeyler saçmalayacağım.

 

bu arada ‘gene’ diye yazanlar var; ve dil bilgisine göre doğruymuş. çok saçma lan.

 

balkonlar cidden düşünülmüş zekice ve hoş bir şey. ilk yapıldığında bu kadar beğenilmemiştir, ne de olsa evler tek katlı olunca ilk yapan veya yaptıran kişi : ‘ulan ne kadar da gereksiz oldu’ demiştir. ancak katlar çoğalınca belki önemi anlaşılmıştır.

 

bugün size sevdiğim bir balkondan bahsedeceğim: Halamın balkonu. şehrin büyük bir kısmını gören , yazın serin , kışın dondurucu soğuk olan balkonundan bahsedeceğim. bizim evde 3 tane balkon var ; ama ev tek katlı ve bahçesi de olunca pek de bi önemi olmuyor. halamın balkonu bi ayrı. okursa alınmasın ama onun eve gitme nedenlerimden başını çeker, yoksa ev ziyaretleri falan pek ilgimi çekmez hele de kan bağım olan kişiler ile :).

 

dolunay’a karşı bi ilgim vardı eskiden; bilen bilir. ama Güneş’i görünce dolunay benim için bir alışkanlıktan öte değil artık.

 

bugün kameri ayın 16’sı ; yani her ay sadece 4 gün görünen dolunayın 3.günü ; aslında teorik olarak dolunay ayda 1 gün çıkar o da ayın 14’üdür ve ay en çok o gün parlaktır ama 14’ünden önceki bir gün ve sonraki 2 gün de dolunaya çok yakın bir haldedir. yani çok şeaapmayalım.

 

ben de şehri ve dolunayı izledim bugün, ha bir de video presentation ödevini yaptım o ayrı.

 

bir de bunun kategoriyi ‘gezisel’ olarak seçiyorum, ne de olsa şu zamanda bir yan mahalleye gitmek güzel bir gezinti.

 

teleskoptan da birkaç fotoğraf aldım. aceleyle aldığım için az biraz kusurlu ama idare eder.

 

 

Yorum Bırak

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.