Gündeme Dair

yav dün gece düşündüm de sosyal medya cidden saçmalığın daniskası, hele de fiili düşününce. farz edin mahallenizde pazar açılmış, gidiyorsun standını kuruyorsun, takma isim belirliyorsun, bir tane büyük fotoğraf koyuyorsun, millet geziyo bakıyo, tanıyorsa ekliyor ya da tanışmak istiyorsa. çok garip geliyor değil mi ? hatta yolda görse ters ters bakışıp yoluna devam edecek insanlar bunun üzerinden birbiriyle şakalaşıp , eğleniyor. neyse o kadar alışmışız ki garip de gelmiyor bir yerden sonra. ama konumuz daha da içerikle alakalı. çünkü her ne kadar garip ,tuhaf görsek de hepimiz kullanıyoruz ve hayatımızda belli bir yeri var. o yüzden asıl ilginç olan şeye geleceğim.

haftada/ayda bir bi video çıkıyor ortaya , birkaç farklı yere çekilebilecek türden. biri çıkıyor diyor ki “oro*pu evladına bak ne yapmış” diğer insanlar da diyor “evet bu pi*in teki”. sonra başka biri çıkıyor “hayır olum bu adam gibi adamdır” diyor , diğer insanlar da “haaa evet adam gibi adam o” diyor.

biraz saçma ama bu benim aklıma kurtlar vadisi 97.bölüm polatın mahkeme konuşmasını getirir. “bana şu anda vereceğiniz hükmün hiçbir geçerliliği yok, suçluyu mahkemeler değil tarih belirler”

tabi tarih de artık hızlı işliyor. biri bir günde ünlü edilebilip , bir günde itin kıçına sokulabilen bir devirdeyiz.

Yorum Bırak

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.