Enes Şahin
bir şey anlamaya veya öğrenmeye geldiysen gidebilirsin. burada kendi kendime takılıyorum.

Degekeo

bu bir pink floyd albüm kapağı değildir
sıcak para endişesi hiç değildir

 

bu hayatta öyle çok kişinin doğum gününü kutlamam, bilmediğim çok nadirdir ama genelde bilsem de kutlamam. niyeyse bir insanın bu dünya’ya gelişini kutlamak biraz saçma gelir bana ama bazen insan çevresindekiler için değişmeli (kısa süreli de olsa). mesela bu yazıyı yazmak için bu cümleden itibaren tüm marjinalliğimi bir kenara atacağım, doğum günü kutlamanın mantıksızlığı hakkında düşünmeyeceğim bile. bu yazının sonuna kadar klasik bir insanmış gibi davranacağım ışıl’ın hatrına.

 

ne zaman tanıştığımızdan başlayalım, sene 2019 ebu cehil (ben) ve yaban (cemil) bir öğlen arası yine konsey buluşmasına hazırlanırken bir baktım yaban’ın arkasında biri emekliyor, tam yaban’a “bu niye emekliyor? ” diye soracaktım ki anladım, boyu o kadarmış.

 

o günden sonra nedense hep beraberdik yani, genelde aynı paketten dumanlanır, aynı şişeden su içer, bir patatesli böreği bölüşürdük. hatta bir keresinde aromatik bitkiler müzesine gitmiştik, beleş tütün koymuşlardı a* salakları. tütün demişken, adnan abi de çok severdi ışıl’ı ahah.

 

velhasıl işte, sınıflandırma farkımdan kaynaklı “arkadaşım” statüsündeki nadir insanlardan biridir kendisi, doğum günüydü dün, kendi eskişarda olmasından kaynaklı çok oldu yüzünü görmedik. kendisinden bahsedecek olursak : cevabını alamayacağı soruları sormayı çok severdi.

 

spesifikleştirmeyi sevmediğimden kaynaklı burada kesiyorum, detaylar aşağıdadır.

 

girişimci pozu

 

soldaki batudur, sağdaki yaban, fotoğrafı çeken de yunus.

 

doğum günün kutlu olsun ışıl, nice mutlu senelerin olsun.

Share

sahinyghs

Ben Enes Şahin, yazılımcı sayılırım. Dünyadaki tanıdığım en zeki insan kendim. Lakabım anlayacağınız üzere "3 harfli" dir. İnsanlar beni en ufak anlayabilirse dünya çok harika bir yer olacak. -Sir Enes Şahin, Bordeaux 1879.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.