Enes Şahin
bir şey anlamaya veya öğrenmeye geldiysen gidebilirsin. burada kendi kendime takılıyorum.

Kabulleniş Meselesi

dünyalı fotoshop
dünyalı fotoshop enes şahin

kabullenmek nedir? birine ‘ben sizi kabul ediyorum.’ dediniz diyelim. yani ne demiş oldunuz? bilemezsiniz. çünkü yer, zaman  ve söylenen kişiye göre çok değişir. velev ki bunu bir insana değil de bir hayvana veya dünyanın ta kendisine söylediniz.

 

yaşlıların çoğu neden sakin ve umarsız? neden rahatlar ve bir şeye yetişmeye çalışmıyorlar? zamanında yaptıkları için mi? hayır. sadece hayatın öğretmeye çalıştığını öğrendikleri için. ve bunu ne kadar erken öğrenirse insan o zaman gerçek hayatına başlıyor.

 

ben demiyorum size kalkıp da derviş nidasıyla sağda solda takılıp insanlara öğüt verip bilmişlik taslayın ya da ölmeyi bekliyormuşçasına ölüm sessizliğine bürünün. anlatmaya çalıştığım başka

 

durun bi düşünün. yetişmeye çalıştığınız yer, uğraştığınız şey, olmazsa olmam dediğiniz kişi veya cisim veya düşünce veya veya her neyse. durun ve deyin ki ‘olacak olanın da olmayanın da hepsinin a*k’ çünkü bu dünyada hiçbir şey istediğiniz doğrultuda olmayacak hep bir taraf eksik hissedip onu tamamlamaya çalışacaksınız. yani hep birlikte ‘dünya, olacağın da olmayacağın da aq’ diyin ardından ‘seni kabul ediyorum’ deyin. çünkü dünya size başka seçenek bırakmaz

 

-gözlük şop değil aliexpressten almıştım 5 ay sonra gelmişti-

Share

sahinyghs

Ben Enes Şahin, yazılımcı sayılırım. Dünyadaki tanıdığım en zeki insan kendim. Lakabım anlayacağınız üzere "3 harfli" dir. İnsanlar beni en ufak anlayabilirse dünya çok harika bir yer olacak. -Sir Enes Şahin, Bordeaux 1879.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.