Eksik Bir Şey

hayatımda eksik bir şeyler var.

bazen kurarken benim bile inanmadığım bir cümle ama gerçekten doğru bu. tamam sürekli söylerim “hep bir şeyler eksiktir, hiçbir zaman her şey tam olmaz.” ama bu, bunun gibi bir şey değil.

benim o cümleyi kurarken kast ettiğim şey: villanın havuzunda sevgilinle veya 30 partici kızla eğlenirken bir an kendini boşlukta hissedersin, benim kast ettiğim şey bu. ancak şu an yaşadığım bu değil.

uzun bir süre sonra düşünmeye vakit buldum. -ben diğer insanlardan farklı olarak zaten sürekli düşünürüm ama bu vakit sarf ederek düşünme merasimim sizin bildiğiniz düşünce seanslarından değil-. neyse; yine geldi oturdu o fikir vücuduma: eksik bir şey var.

yakın bir zaman öncesiye kadar hayatımı en zerresine değin incelemiş bulamamıştım. çıldırdım. bu sefer bunu yapmayacağım. kahve içip yoluma bakacağım. budur işte hayat belki.

hayat dediğin, belki de eksikliklerle var olmak. mesela bunu çözseydim eğer başka bir sorun ile uğraşacaktım. ama bunu çözmeyeceğim ve zaten çok da önemli bir problem değil benim için. sadece uykularımı kaçırıyor o kadar.

düşündüm de; çözmem gerek ama aslında vazgeçtim. niye düşüneyim?

neyse saçmalamaya başladım. hayırlı sahurlar.

Yorum Bırak

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.