Chapter II

evet bölüm 2

 

2.bölüme gelmiş bulunmaktayım. instagram’da hikayeye de yazmıştım, kesinlikle biriniz “acaba chapter 2 niye yazmış bu adam?” diye sormamışsınızdır umrunuzda mı olacak tabi a*k?

 

ama ben yine de anlatayım.

 

neden mi chapter II ? hayatımın 2.bölümü diye adlandırdığım kısma gelmiş bulunmaktayım. ön bilgi vericek olursam chapter III en kısa ve son bölüm olacak.

 

bugün istanbul’a gelişimin ilk günü sayılır. bir önceki gün akşam gelmemi saymazsak. istanbul güzel, gerçekten güzel, harika. yaşanılacak yerlerin en güzeli*. insanın aşık olası geliyor.

 

şimdiye kadar hep istanbul trafiği istanbul trafiği diye söylenenlere “sik*ir lan” derdim. ettiğim tüm lafları geri alıyorum. harbiden bu nedir ya?

 

ilk günümü kısaca özetlemek gerekirse; 3 saati yolda geriye kalanı taksim’de geçti. 3 yıl önce biri bana gelip ‘3 yıl sonra taksim’de olacaksın’ dese kuşkusuz bildiğiniz üzere “siktir lan” derdim. ama şaka bir yana 2.5 yıldan bu yana 7 farklı şehire gitmişim, güzel bir oran.

 

metrobüslerde ayakta gitmekten yakınan çok kişi duydum, tamam ayakta gidiyorsun ama otura da bilirsin sonuçta işini bilecen zuhahahah.

 

metrobüste 300 kişi vardı, yağmur yağıyor ve gözlüklerim buğulanmıştı, haritadan zar zor ineceğim yeri takip etmeye çalışıyordum, her durakta zar zor okumaya çalışıyordum. dedim ki “elemanın teki basar tuşa inmeden bakarım” ama sıçtığımın durağında kimse mi tuşa basmaz? basmadı. ben de kapı kapanınca anladım. neyse hallettik.

 

açıkçası kendimi de biraz tebrik etmek isterim, şehrin bir ucundan öbürüne gittim ve geldim, şaka lan şaka. ben de kaybolacaksam yok daha neler demeyeceğim istanbul bura 🙂

 

ve istanbul’da yaşayanlara birkaç sorum olacak, yardımcı olurlarsa sevinirim.

 

saadetdere’den taksim/şişhane ye nasıl gidebilirim?

1-) metrobüsten cevizlibağ , sonra dolmuşla şişhane

2-) metrobüsle mecidiyeköy , sonra metroyla şişhane

 

varsa 3.bir yol, yoksa da bunların hangisinin mantıklı olduğunu söylerseniz minnetar olurum.

 

ya da taksim civarı 1+0 ne de olsa bir miktar buralardayım.

Yorum Bırak

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.